
Punomon joulukalenteri vuosimallia 2025 on alkanut ja löydät sen päivittäin avautuvat luukut täältä sekä Punomon somekanavista Instagramista @punomo.fi ja Facebookista Punomo Käsityö verkossa Ry. Nyt voit valmistautua vastaanottamaan päivittäin inspiroivaa käsityöhön liittyvää sisältöä, jota nostamme esille Punomon laajoista arkistoista - ja kenties mukana on jotain täysin uuttakin!
Ensimmäisestä luukusta paljastui, että koko joulukalenterin ajan somekanavissa on käynnissä arvonta! Osallistuneiden kesken arvotaan yksi 20€ lahjakortti *vapaavalintaiseen käsityöalan verkkokauppaa.
Näin osallistut:
1. Tykkää ja kommentoi mitä vain Punomon joulukalenterijulkaisua Facebookissa tai Instagramissa. Laita kommenttiin esimerkiksi jouluinen emoji tai kerro, mitä mieltä olet luukun sisällöstä!
+ Halutessasi voit myös vinkata arvonnasta kaverille, joka kenties tahtoisi osallistua arvontaan tai inspiroitua joulukalenterin sisällöistä.
+ Jokaisen joulukalenterijulkaisun tykkäys & kommentti on uusi arpa eli voit kerätä jopa 24 arpaa!
Osallistumisaikaa on 28.12.2025 asti, jonka jälkeen suoritetaan arvonta. Voittajalle ilmoitetaan yksityisviestillä. Huom! Voiton lunastus ei vaadi minkään linkkien klikkaamista ja Meta, Facebook tai Instagram eivät ole mitenkään mukana arvonnassa.
